Fotografia Otworkowa i sciezkami.pl

Temat fotografii otworkowej (lub jak kto woli pinholowej) nie jest mi obcy od wielu lat. Co prawda nigdy nie budowałem sam swojego aparatu i nie wystawiałem go na kilku czy też kilkunastu dniowe naświetlanie ale miałem przyjemność pracować w ten sposób na kliszy. korzystałem wtedy z Zenita 12SD (Tak, tego samego modelu co 12XP) i światłomierza Leningrad 7, który o dziwo mimo swojego wieku mierzył idealnie ekspozycję. Dodatkowo miałem przygotowaną tabelę z przeliczeniem czasu w stosunku do “przysłony” jaką “posiadał” mój otworek.

Dziś do tego celu służy mi mój stary Sony Nex5. Zapewne pojawią się głosy, że to już nie to samo, ze względu na wykorzystanie aparatu cyfrowego. Tak. W jakiś sposób trudno się z tym nie zgodzić. Jednak nie ukrywam, że mobilność i wygoda tego rozwiązania daje trochę inne możliwości. Naturalnie jest również pewnym ograniczeniem.

Rozmyślając o tym, jak ten temat ugryźć na nowo, doszedłem do wniosku, że powstanie nowe miejsce w ramach sciezkami.pl. Chciałbym się z Wami podzielić od czasu do czasu jakimś zdjęciem w bardzo niezobowiązującej formie. Stąd pomysł na na oddzielny profil na IG:

https://www.instagram.com/otworkowy/

Zapraszam i zachęcam do zaglądania.